Czy łatwo otworzyć winnicę? Jak to można zrobić? Czy to właściwie możliwe?

Pamięta to każdy z nas, iż jeszcze jakiś czas temu polskie wino kojarzyło się niezbyt pozytywnie. Bardziej były to skojarzenia najtańszego wina niż lepszego trunku. Całe szczęście aktualnie jest zupełnie inaczej, zaś winiarstwo w naszym kraju przeżywa najprawdziwszą drugą młodość. Spora liczba osób zastanawia się nad założeniem własnej winnicy. Czy to dobry pomysł i czy to właściwie możliwe?

Winiarnia winnica
najbardziej pokaźna liczba winnic w Polsce znajduje się na południu Polski. Szczególnie są to województwa tj. małopolskie, podkarpackie i lubuskie. W wielu z nich tradycja winiarstwa sięga dawnych czasów. Nie znaczy to jednak, iż nie ma winnic w pozostałych częściach Polski. Dobrym przykładem winiarnia Wrocław. Uprawa winorośli wymaga specjalistycznych warunków, odpowiedniego nasłonecznienia.

Jeżeli ten tekst wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację (http://www.krakenchairs.com/4-fotele-biurowe) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona również Cię zainteresuje.

Stąd także, bardzo ważną kwestią podczas zakładania winnicy jest odpowiednia działka. Najbardziej właściwą lokalizacją jest ziemia lekko pochylona w kierunku południowym, która jest położona nie wyżej niż 350 metrów n.p.m.

Najlepiej jeśli tego rodzaju działka jest jednocześnie osłonięta od zachodu, bo jest w takiej sytuacji korzystniej chroniona przed wiatrem oraz burzami. Najlepsza gleba jest gliniasta, z pewnością zaś nie można zakładać winnicy na terenach podmokłych. Glebę pod winnicę musimy bardzo dobrze przygotować. Ziemia więc musi być nawożona wapnem a także obornikiem. Winorośl lubi glebę bogatą w azot.

Ażeby nie robić za bardzo kosztownych błędów najlepiej w kwestii zakładania winnicy odezwać się do doenologa. Jesteśmy w stanie też spytać się o radę właścicieli już działających winnic. Dzięki radom fachowców jesteśmy w stanie uniknąć różnych początkowych błędów, a dodatkowo zwiększyć szansę, że nasze wino będzie rzeczywiście jakościowym trunkiem.

Bardzo istotną czynnością jest dobór najlepszych sadzonek i odmian winogronu. W naszym klimacie z pewnością lepiej będą pasować odmiany odporne na chłód, jak Bianca czy Seyval Blanc. Są wytrzymałe na różnorodne, czasami bardzo złe warunki atmosferyczne. Pamiętając o tego rodzaju podstawach możemy być pewni, iż nasza inicjatywa może faktycznie się udać, nasze wino będzie smaczne, a klienci będą polecać naszą markę jako godną polecenia.