Robimy zakupy w Poznaniu – gdzie obowiązkowo musimy pójść?

Poznań jest bardzo dużym miastem, w którym bez przerwy coś się dzieje. Warto tu przyjechać, by kontemplować panoramę miejscowości, ale także po to, by mieć okazję zrobić zakupy. W ofercie Poznania jest sporo galerii handlowych, ale również niemało wartych uwagi sklepików oraz bazarów.

zakupy

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zakupy w Poznaniu trzeba przemyśleć, czego szukamy. W mieście funkcjonuje dużo galerii handlowych, oferujących towary (eksport do Kanady) popularnych marek i do nich warto wybrać się na standardowe zakupy odzieżowe, jeżeli mieszkamy w sąsiadujących, mniejszych miejscowościach. To również dobry wybór, jeśli poszukujemy wyposażenia do domu lub sprzętu elektronicznego takiego jak z ceneolokalnie.pl. Poznań to jednak miasto bardzo nastrojowe, które umożliwia nam polowanie na pełnych staroci bazarach, albo kupowanie w pełni naturalnych produktów spożywczych. Wielbiciele ekskluzywnych kreacji od znanych projektantów oraz wielbiciele kosztownych antyków również nie będą zawiedzeni. Oferta zakupowa Poznania jest tak zróżnicowana, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli zależy nam na czymś więcej, niż na ceneo i zrobieniu zwykłych zakupów, zakupy w Poznaniu na pewno należy zacząć od słynnej galerii Stary Browar. W pełnym brzmieniu jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce niezwykle specyficzne, powstałe w budynkach 100-letniego budynku Browaru Huggera. Można nie tylko zrobić tutaj luksusowe zakupy, kupując produkty najlepszych światowych producentów oraz znanych polskich projektantów, lecz także miło spędzić wolny czas, kontemplując sztukę i spotykając się ze znajomymi. Innym, bardzo oryginalnym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie co sobotę odbywa się targ wyrobów ekologicznych. To właśnie tutaj nabędziemy świeże owoce i warzywa, domowe przetwory, jak również prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane wędliny i sery. Drugim słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można pobuszować wśród pięknych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu chcemy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś nietuzinkowe przedmioty, warto przejść się uliczkami w pobliżu Starego Rynku, gdzie znajduje się ogrom butików sprzedających jedyne w swoim rodzaju wyroby.