Klarnet składa się z okrągłej, drewnianej rury z grupą otworów zamykanych klapkami i dzieli się na pięć fragmentów: ustnik, baryłka, korpus górny oraz dolny i czara głosowa. Przechowuje się je i przenosi w futerale w częściach i montuje razem dopiero do grania. Klarnety na stałe weszły w skład zespołów orkiestrowych koło XVIIIw. W obecnych czasach modne są zwłaszcza wśród muzyków jazzowych oraz w muzyce ludowej.
Oboje zaliczane są do tej samej rodziny, jednak są instrumentami dwustroikowymi. Są to dłuższe, nieco poszerzane rurki zakończone lejkowatym wylotem.
Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś nowego na opisywany wątek? Jeśli tak, to świetnie, gdyż ta oryginalna witryna (https://akademiasklep.pl/farby) na pewno też Cię zaciekawi.
Otwory tak samo zamykane są klapamis. Oboje pojawiły się od XVIIw. i do dziś są powszechnym instrumentem muzycznym. Inaczej niż poprzednie instrumenty, oboje bywają przeważnie stosowane we fragmentach solowych, oraz chętnie sięga się do nich pisząc muzykę do filmów. Kornety są instrumentami dętymi blaszanymi, przypisanymi do rodziny rogów i podobnymi do trąbki. Zostały stworzone poprzez zmodyfikowanie dawnego rogu pocztowego a w tej obecnej formie były popularne od początku XIXw. Dziś niedrogie kornety wykorzystywane są przede wszystkim w orkiestrze dętej. Cenią je sobie też klasycy jazzowi. Ciekawymi instrumentami są także melodyki. Nazywa się je też melodyjkami lub harmonijkami klawiszowymi. To malutkie instrumenty klawiszowe, bardzo przypominające współczesny keyboard. Miewają najczęściej około 20-35 klawiszy i ustnik. Brzmią prawie tak jak klasyczna harmonijka ustna.
Jeśli interesujesz się nauką gry, koniecznie porównaj najlepsze ceny na naszej stronie: instrumenty klawiszowe keyboardy.