Wybieramy gry dla malucha. Zanim zdecydujesz sprawdź nasze rady

W różnych mediach od lat można przeczytać wiadomości o tym, jak to gry na komputer są strasznie szkodliwe dla młodzieży. Należy określić to wprost – to kłamstwo. Takie wiadomości są wynikiem złej woli dziennikarzy, którzy pragną przyciągać widownię kontrowersyjnymi.

lego

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie mądrzy nie łykają sensacji o wywoływaniu przemocy przez gry na komputer. Przemyślmy to: z jakiego powodu to produkcja na komputer ma wykazywać takie działanie, a nie np. najczęściej dużo ostrzejsze produkcje z Hollywoodu? Czemu to gra na komputer ma rzekomo zachęcać kogoś do zabicia człowieka, a nie powieść policyjna z brutalnymi opisami zbrodni? Kolejna sprawa – dlaczego zabicie kogoś na monitorze peceta ma spowodować, że człowiekowi przyjdzie chętka na zabójstwo w realnym świecie? Wszakże jest całkowicie na odwrót, krwawa gra na komputer potrafi rozładować nerwy!

I został główny argument – gry komputerowe to dziesiątki różnych typów i produkcji. Różnice gatunkowe są wielkie – na półkach sklepowych można znaleźć doskonałe Lego Władca Pierścieni dla dzieci, a obok GTA V, sprzedawaną wyłącznie pełnoletnim.

Zaintrygował Cię ten opis? Jeżeli tak, to fantastycznie – dalsze wiadomości (https://koneser.eu/zielona-lodyga/) wyszukasz w następnym niebywale interesującym artykule.

Tak samo jak w wypadku oglądania filmów albo czytania książek, kluczowe jest wybranie odpowiedniej produkcji. Wachlarz jest imponująco duży.

O ile jesteś rodzicem dzieciaka, który kocha gry komputerowe, pamiętaj, by zawsze badać to, w co młody człowiek gra. Gry z przemocą nie są właściwe dla młodego, gdyż mogą wywołać koszmary nocne i uczucie strachu.Dobrze jest wybrać się z maluchem do sklepu i sprawdzić towary w ofercie. Pamiętaj, że gry wideo otrzymują rożne kategorie wiekowe, analogicznie jak filmy. Dlatego dla ucznia podstawówki trafnym prezentem będzie Lego Harry Potter, a nie jakaś hardcorowa strzelanina. W sprzedaży można zobaczyć wiele przeróżnych gier, które efektywnie pobudzają wyobraźnię i intelekt dziecka, nie oddziałując jednocześnie krwią i golizną.