Bolączki i problemy, które spotykają będący w dużym dołku rynek księgarski.

Jedną z najbardziej znanych form rozrywki jest czytanie, ludzie od dawien dawna używali książki jako świetną formę wykorzystania wolnych chwil. Ale książki to również ogromna wiedza, na ich stronach spisano większość wiedzy, jaką zyskała przez minione lata ludzkość. Może się wydawać, że literaturze nic nie jest w stanie zagrozić, lecz niestety ostatnie lata sprawiły że jest zupełnie inaczej. Przynajmniej w Polsce, bo niestety nasi sąsiedzi dają sobie radę i tam kryzysu na rynku wydawniczym nie ma.

regał z książkami

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce na gwałtowne wyhamowanie czytelnictwa ma wpływ parę czynników. Jako pierwszy się wymienia internet i technologie komputerowe, jakie od kilku lat są wszędzie dookoła. Ludzie bardzo szybko zobaczyli, że przed mniejszym lub większym ekranem czas spędza się znacznie wygodniej, niż nad otwartą książką, no i nie wymaga to aż tyle wysiłku. Poza tym upowszechniły się najróżniejsze czytniki e-booków, czyli niewielkie sprzęty, na których da się w cyfrowej postaci przechowywać setki książek i w wolnych chwilach je czytać. Ale równocześnie w internecie zaczęły się pojawiać pirackie pliki z książkami, i większość tych, którzy nadal coś czytają książki, ale na czytnikach, nic za nie nie płaci. Przyczynia się to do upadku wielu małych wydawnictw, które przez takie praktyki nic nie są w stanie zarobić. Tu interesujące i legalne propozycje: albumy elektroniczne.

księgarnia

Autor: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo do kryzysu na czytelniczym rynku zaczęły się przyczyniać niedociągnięcia naszych ustawodawców. Środowisko księgarskie od jakiegoś czasu proponuje ustalenie sztywnych cen, dzięki nim każda niewielka księgarnia dałaby radę rywalizować z dużymi sprzedawcami. Jednak w chwili obecnej tak nie jest, i małe, czasem paro osobowe wydawnictwa nie są w stanie konkurować z największymi graczami na rynku i internetową sprzedażą, i zwyczajnie upadają. W ten sposób kurczy się sprzedaż wielu niszowych pozycji, jakimi duże sieci nie są zainteresowane, gdyż niedużo da się na nich zyskać, a niewielkie księgarnie ich nie sprzedają, bo ich po prostu nie ma.

Kliknij ten link – więcej zobaczysz w serwisie (http://www.krainazabawek24.pl/category/zabawki-zabawki-edukacyjne), który odnajdziesz na tamtej stronie. To są podobne materiały, zatem zapewne je także przekonasz się za przydatne!

Na pewno na czytelnictwo w naszym kraju mają wpływ także zarobki, które są zbyt małe w porównaniu z cenami literatury, i wielu ludzi zwyczajnie nie jest stać na regularne odwiedzanie księgarni. Albo można też szukać rozsądnych propozycji – podręczniki akademickie w formie elektronicznej.