Skąd bierze się fenomen gier na przeglądarkę?

W świecie gier online ostatnie lata upływają na wzroście gier dostępnych dzięki przeglądarkom. Mamy tutaj dwa sposoby wejścia w świat wirtualny – przez serwis z grą albo też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje graczom więcej wyborów, gierkowych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Sukces jakim cieszą się gry na przeglądarkę to nade wszystko zasługa dostępności i darmowości. Aby móc w nie zagrać niepotrzebne są pieniądze ani żadne licencje, wystarczy iż zarejestrujemy się na serwisie i gotowe. Pozostaje jedynie wdrożenie się w wirtualny świat, przemierzanie następnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy wyłącznie od czasu, który poświęcimy naszej wirtualnej przygodzie.

Gry przeglądarkowe

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że na platformach mogą rywalizować zarówno koledzy jak i gracze z całego świata. Nie wypada narzekać na nudę i brak konkurenta – gdy ktoś ze znajomych nie może, prawdopodobnie znajdziemy za chwilę osobę, która chętnie rozegra z nami partyjkę lub pojedynek, a którą rozpoznamy po nicku. Sam nick to nic innego nazwa gracza, często odsyłająca do najważniejszych statystyk w światku gry – zobacz więcej.

Dzięki podglądaniu konkurenta łatwo zweryfikujemy jaki poziom prezentuje. W przypadku gier nastawionych na walkę pozwoli to uniknąć nierównego pojedynku, eliminacji, a tym samym konieczności budowania od nowa. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najmocniej.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany post Cię zafrasował, kliknij dodatkowo tutaj i zobacz także podobne oficjalne źródło (https://13tattoo.pl/o-nas)!

Tak więc klikając w ikonkę obok nicka mamy możliwość podejrzenia statystyki rywala, jego profesjonalizm, czy kluczowe w walce wskaźniki siły ognia.

Detale graczy online trudno sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry – w tych „sportowych” liczą się rankingi i passy, kiedy chodzi o gry logistyczno-ekonomicznych liczy się więcej czynników pobocznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z wytycznymi i regulaminami gry. Im szybciej uzbroimy się, polepszymy parametry ognia, tym większe będą szanse na zwycięstwo w starciu z równie dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.