Slayer i Coma – muzyczne ewenementy

Choć w dzisiejszych czasach znanych i fenomenalnych jest wiele zespołów rockowych, to Slayer jest absolutnie tym, który zdecydował o historii thrash metalu, a i dziś są jedną z najchętniej słuchanych grup. Ten bardzo rozwinięty zespół podbił scenę swoim jedynym w swoim rodzaju podejściem do muzyki i wspaniałymi utworami. Te bardzo rozwinięty amerykański zespół podbił widownię swoim nieprzeciętnym brzmieniem, nieziemskim podejściem do muzyki i zapadającymi w pamięć tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zyskały status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer miały w sobie elementy hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w wiekach średnich był uważany za demoniczny dysonans) (zobacz tu). Szczególnie Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego elementy można odnaleźć w płytach Hell Awaits.

Popularny i wzięty Slayer jest znany z fascynującego brzmienia piosenek i eksperymentalnych dźwięków. Na początku odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki zauważeniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i wydaniu krążka Show No Mercy zaczęli karierę w metalu. Ta chwila bez wątpienia stanowiła ważny czynnik popularności grupy Slayer, który do dziś cieszy się nadzwyczajną popularnością ,jak również posiada nadzwyczajne ilości melomanów na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze innych melomanów mogą szczególnie mocno zaintrygowaćdługie nowe edycje ich albumów. Równie ceniona Coma jest znana z interesujących inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin () czy Pearl Jam. Nie brakuje tam również oryginalnych tytułów piosenek i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses

Źródło: http://www.flickr.com/

Na początku odnosiło tylko umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in.

Ten niezwykle użyteczny serwis (https://www.nierozerwalni.pl/family-time/) opisuje analogiczną problematykę, co materiał, który teraz widzisz. Jeśli Cię on zainteresował, kliknij tu.

dzięki współpracy z Kazikiem – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły istotny motyw niebanalnego brzmienia Comy. Coma do dziś cieszy się wielką sławą ,jak również posiada ogromne rzesze fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach próbuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego krążka Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych nagrań ważnych muzyków wybornie może poradzić sprzedawca profesjonalnego, wyśmienicie zaopatrzonego sklepu muzycznego. Zazwyczaj najlepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie z pewnością zapewni Coma ().

.