Battlefield IV, GTA 5 – najpopularniejsze gry

Amatorzy gier komputerowych, przede wszystkim tych o ciężkim, męskim wydźwięku bardzo dobrze kojarzą grę o nazwie Battlefield wyprodukowaną przez studio EA DICE ze Szwecji. Gra ta jest klasyczną strzelanką pierwszoosobową znaną z trybu multiplayer. Do zasadniczych cech tej gry zalicza się także to, że bitwy prowadzone w sieci toczone są na ogromnych mapach. Gracze zaś używają urozmaiconych militarnych pojazdów i mają możliwość unicestwiania niektórych elementów z otaczającej ich wirtualnej przestrzeni. Grający nie mogą wpływać na to, co robią ich współtowarzysze. Twórcy Battlefield podarowali jednakże fanom gry system wydawania rozkazów i wspierania towarzyszy.

Kolejne wersje gry są wzbogacane o tzw. sandboksowe „smaczki”. Znaczy to, że gracz jest w stanie jakimś nieostrożnym ruchem wypłoszyć z ukrycia zwierzynę lub uruchomić alarm. Jest to dźwięk zauważalny przez przeciwnika i powoduje trudne do przewidzenia konsekwencje. W grze pojawiają się też wydarzenia bardziej widowiskowe. Zdarzają się przykładowo trzęsienia ziemi, gwałtowne wybuchy czy inne efektowne okoliczności wyzwalające bardzo silne odczucia u graczy. Bohaterowie gry wyposażani są też w coraz doskonalszą i bardziej skomplikowaną broń. Daje to szansę na dokonanie dość skomplikowanych operacji o charakterze wojennym.

GTA 5

Autor: Glen Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

I chociaż najnowsze gry playstation (recenzja grand theft auto (wynajem auto klasycznych do filmów) 5) produkowane są na coraz to nowsze generacje sprzętu, to producenci Battlefielda ciągle jeszcze dają możliwość graczom używania Playstation 3. Nowa wersja gry Battlefield, tym razem już numer 4, pokaże się w sklepach 31 października. I z pewnością ucieszą się wszyscy miłośnicy tej gry, że nie muszą inwestować w nowy sprzęt, aby mieć szansę zagrać w najnowszą jej edycję. Prowadzone są też kalkulacje wśród speców od tematu, czy i kolejna część Battlefield z numerem 5, będzie wciąż jeszcze dostępna na nienowym już, lecz sprawdzonym sprzęcie. Zwłaszcza, że producenci gry przekonują, iż uczynią wszystko, aby kreować coraz lepsze produkty na najnowszej generacji sprzęt. Bez względu na to, jakiego typu sprzęt zostanie zastosowany, gra Battlefield niezmiennie będzie jedną z najlepszych gier tego typu.

Najnowsza wersja Battlefield 4 (przeczytaj: battlefield 4 na ps3site.pl) oferuje jeszcze lepszą oprawę graficzną i bardziej wyspecjalizowany system destrukcyjny. Gracze będą mogli brać udział w potyczce wojennej, której akcja rozpoczyna się w dalekim Szanghaju. Jak zwykle akcja gry potoczy się żywo, a ilość kombinacji związanych z toczeniem potyczek nie powinna znudzić nikogo. Tryb Dowódcy, który powrócił do gry, daje możliwość monitorowania pola bitwy z góry. Dlatego też wróg w grze Battlefield 4 będzie gnębiony i z ziemi i z powietrza. Będzie to mocna rozgrywka.