Jak ułatwić sobie pobyt w kuchni. Są różne metody, a poszczególne przybory naprawdę zaskakują swoją praktycznością

Praca w kuchni nie jest zaliczana do najprostszych, lecz możemy sobie wszystkie te kuchenne obowiązki uprościć wykorzystując pomocne narzędzia. Na pewno można podać tu wiele pomysłów, lecz na uwagę zasługuje zwłaszcza jedna. Jest tak niezbędna, bo jest niezbędna w naprawdę ogromnej liczbie prac w kuchni. Co to takiego?

silikonowe foremki do pieczenia

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com

Stolnica silikonowa, nazywana też matą silikonową, to zupełnie innowacyjna rzecz w kuchennych pracach. Z pewnością spodoba się osobom, które zazwyczaj do tego typu pracy brały kuchenny blat lub standardową, drewnianą stolnicę. Tego typu mata ma bez wątpienia wiele zalet. Po pierwsze nie ześlizguje się i nie zwija. doskonale zaprojektowany gładki spód doskonale dopasowuje się do blatu (oryginalne artykuły).

Ponadto, całość jest tak wykonana, że ciasto do niej nie będzie przywierać.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam stłuczka szklana, odnajdziesz tu analogiczne informacje.

Znaczy to, iż nie musimy co kilka minut wspomagać się mąką. Równocześnie zupełnie łatwo utrzymać ją w pełnej czystości. Należy wykorzystać do tego wilgotnej ściereczki i osuszyć papierowym ręcznikiem. Jak potrzebujemy mamy szansę ją myć też w zmywarce.

Na wszystkich bokach zobaczymy praktyczne miarki. Są bardzo pomocne, ponieważ biorą udział w cięciu kawałków ciasta, które muszę mieć wyznaczone wymiary. No i co ważna, stolnica silikonowa nie zajmie dużo miejsca, więc po zrobionej pracy mamy okazję ja po prostu zawinąć i ukryć w szufladzie. Popatrzmy jaka to zaleta w porównaniu z drewnianymi, tradycyjnymi stolnicami – zazwyczaj nie wiedzieliśmy gdzie je dać. Co więcej, maty wykonanej z silikonu możemy stosować także w piekarniku. Najwyższa temperatura, którą może ona znieść, to 230 stopni Celsjusza. Jest to z pewnością ciekawy zamiennik takich materiałów, jak papier do pieczenia czy tłuszcz. To następna zaleta stosowania stolnicy wykonanej z silikonu.

Czas wypieków z Empikiem

Autor: Empik
Źródło: Empik

Oczywiście, jej przeznaczenie jest do typowych prac na stole (stąd zresztą jej nazwa), niemniej jeśli istnieje inna ciekawa, dobra opcja, to dlaczego z niej nie skorzystać.

Nie czekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz opis, to czytaj to (https://e-hunter.pl/olej-z-lososia-dla-kota-hunter-250-ml) inne informacje na wybrany materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Stolnica silikonowa to przyrząd niezwykle użyteczny w kuchennych pracach (sprawdź również – produkty podobne). Sprawdzi się wszędzie, a jak masz małą kuchnię to będzie wręcz doskonała. Nie dość, że zajmie niewiele miejsca, to dzięki swojej elastyczności niezwykle łatwo ją chować.