Chcesz opublikować własną powieść ale nie wiesz, jak? Zaznajom się z ofertą wydawców w internecie!

Na krajowym rynku znajduje się wiele wydawnictw trudniących się wydawaniem prozy, poezji, jak też książek o innym charakterze. Autor, który chce zadebiutować i opublikować stworzone przez siebie dzieło, powinien zaznajomić się z profilami wybranych wydawców, by mieć świadomość, do którego skierować własną propozycję wydawniczą. Warto pamiętać, że na polskim rynku istnieją zarówno wydawnictwa wydające książki papierowe, jak również elektroniczne.

czytnik e-booków

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com
E-booki radują się coraz większym zainteresowaniem

Nie da się zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach coraz większym powodzeniem radują się e-booki, inaczej mówiąc książki publikowane w formie elektronicznej. Czyta się je na specjalnych czytnikach, na laptopach, tabletach, a także w niektórych telefonach. Okazują się wygodne, nie zabierają miejsca, zatem są doskonałe dla osób, które nie dysponują miejscem, aby tworzyć bibliotekę. Nie bez znaczenia jest także to, że e-booki bywają trochę tańsze aniżeli książki papierowe, więc dla osób liczących się z wydatkami okazują się rzeczywiście kuszące.

Pomyśl, jak pragniesz wydać swoją książkę

Zainteresowanie, jakim cieszą się e-booki czyni, że coraz więcej autorów decyduje się publikować książki w postaci elektronicznej. Gdy bywa się zainteresowanym opublikowaniem swojej powieści lub odmiennego dzieła w podobnej postaci, trzeba wyszukać w internecie internetowe wydawnictwo i zapoznać się z jego ofertą. Trzeba pamiętać, że pewne komórki zajmują się wydawaniem dziel literackich na koszt autora i żeby wydać swą książkę, trzeba mieć na to fundusze.

koszt wydania ebooka

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdź korzystną ofertę

Pragnąc korzystać z oferty jakiegoś wydawnictwa w każdym przypadku należy starannie zaznajomić się z przedstawioną umową, by okazać się pewnym, że będzie ona dla zainteresowanego autora opłacalna.

Czy publikowany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeśli tak sądzisz, to wejdź również na pełny wpis (http://www.fotoborek.pl/fotoprezenty-prezenty-ze-zdjeciem/fotopuzzle-z-wlasnym-zdjeciem/), który zawiera nie mniej ważne informacje.

Jeżeli ma się jakieś wątpliwości, rzeczoną umowę można omówić z prawnikiem. Rozpoczynając współpracę z wydawnictwem, warto dopytać, jak wygląda pomoc wydawcy przy sprzedaży książki oraz przy planowaniu akcji promocyjnych. To bardzo ważne, bowiem od tego zależny może być sukces konkretnej pozycji wydawniczej.