Cudze chwalicie swojego nie znacie zatem… dlaczego nie Tunezja

Lato jest idealnym momentem na poznawanie naszego kraju. Mam niekiedy wrażenie, że nie doceniamy własnego kraju. Wszyscy zachwycamy się cudzoziemskimi atrakcjami Grecji; oczywiście jest tam bardzo ciekawie ale i my nie mamy się czego wstydzić. Aby odnaleźć ciekawe miejsca musimy trochę poszukać, z zasady samemu ale ma to również swoje zalety – nikt nie będzie nam dyktować gdzie i po co mamy się wybrać bowiem nie mamy problemu z językiem.

Kraków nocą

Autor: YougoPL
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym momencie można zboczyć z wytyczonego szlaku odwiedzić miejsca mniej popularne. Co to nam da? Zaspokoimy potrzebę przygody. Prócz tego na standardowe pytanie – to zdjęcia starego Krakowa – – zdołamy z dumą odpowiedzieć: nie, to okolice (i w tym miejscu padnie jakaś nazwa) ale także ciekawie. Dobrze jest również w bibliotece poszukać przewodnika po okolicy jaką będziemy zwiedzać, nawet wybierając się do – zdawałoby się – bardzo popularnego Krakowa.

W pierwszym momencie myślimy, że to miasto, jeżeli idzie o zabytki, niczym nie może nas zaskoczyć. Jednakże możemy się zdziwić, włodarze Krakowa bowiem zdają sobie dobrze sprawę z faktu, jakie znaczenie dla budżetu miasta miewają atrakcje turystyczne. Wiadomo że znaczne wpływy do kasy miejskiej dostarczają pamiątki Kraków – oldcracowfoto.com/pl/c/Krakowski-Dom-1930/3 – ostatnimi czasy słynie dla przykładu z trasy powiązanej z polskimi literatami związanymi z owym miastem. Korzystając z nowoczesnego smartfonu możemy wybrać się w słoneczny dzień na spacerek by zobaczyć miejsca jakie inspirowały Miłosza bądź też Wisławę Szymborską.

Oczywiście, tak jak w innych miastach, znajdziemy tu ławeczki na jakich można posłuchać fragmentów utworów twórców którym dana ławeczka została poświęcona. Ja, jeśliby mnie ktoś zapytał, każdemu polecam Kazimierz – dzielnicę Karkowa która, w szczególności w letni wieczór, potrafi urzec nawet najmniej wrażliwego obieżyświata.

Idealnym momentem by się w Kazimierzu zakochać jest czas kiedy odbywa się tam Tydzień Kultury Żydowskiej.

Wejdź na ten link a znajdziesz wskazówki stworzone dla osób zaabsorbowanych analizowanym w tym serwisie zagadnieniem.

Wówczas zapachy oraz dźwięki sprawiają, że ma się odczucie że zdjęcia starego Krakowa ni stąd ni zowąd ożywają. Możemy też – co jest nie lada atrakcją – na zorganizowanych warsztatach odkryć kuchnię żydowską a także nauczyć się tradycyjnego tańca. Odwiedzając Kraków pamiątki nabyte na straganie nie muszą być wyłącznym wspomnieniem, mogą nim być również te niepowszednie umiejętności.