Czym jest skeg i z jakiego powodu jest istotny przy wyborze należytego jachtu?

Osoby, które posiadają właściwe warunki (czas czy też doświadczenie) mogłyby sobie pozwalać m.in. na długodystansowe rejsy na swoim albo wynajętym jachcie. Taka forma spędzania czasu jest niezwykle zdrowa, lecz wymaga odpowiedniej kondycji i dużego zasobu wiedzy.

Wybierając odpowiedni jacht trzeba brać pod uwagę kilka istotnych spraw. Należą do nich m.in. konstrukcja jednostki, szybkość, jaką może osiągnąć czy też tzw. „morska dzielność”. Nowsze konstrukcje mają trochę szerszą rufę. Mogłoby to powodować zmniejszoną stabilność wyznaczonego kursu. Są nieco bardziej skomplikowane podczas powszedniej obsługi, a to może być bardziej męczące szczególnie w wypadku rejsów długodystansowych. Osoby, dla których komfort rejsu jest niezwykle istotnym czynnikiem, muszą unikać łodzi ze zbyt wypłaszczonym dnem. Mimo tego, że są one znacznie szybsze, to nie mogą zagwarantować odpowiedniego luksusu pływania. Niezłym rozwiązaniem pomiędzy komfortem a prędkością są zatem jachty, które mają w większym stopniu zrównoważony układ kadłuba z nieco węższą rufą.
Nowy Jork

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwy jacht, którym miałby się odbywać dalekomorski rejs musi posiadać wyjątkowo sztywną i odporną konstrukcję kadłuba.

Jeżeli przedstawiany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby zdobyć kolejne dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tu.

Jednym z najważniejszych punktów jest jego miejsce połączenia z pokładem. To właśnie tutaj mogłyby pojawić się ewentualne przecieki. Nie mniej ważne jest umiejętne zamontowanie kila czy też ilość i wielkość bolców, które mocują kil.

Ponadto ważny jest jego kształt oraz konstrukcja steru. Co poniektóre osoby przekonują, że niezłym rozwiązaniem jest wykorzystywanie miecza, ponieważ większa stabilność jachtu jest bardziej istotna niż nieco większa prędkość.