Jedziesz w góry? Przeczytaj, w jaki sposób mądrze się przyszykować

Wybierasz się w góry, ale masz mało doświadczenia? Przed wyjazdem przeznacz chwilkę, aby uplanować bezpieczną eskapadę jak też przygotować się na każdą ewentualność.
Zależnie od celu naszej wycieczki, rynsztunek będzie się trochę różnił.

Odmiennie szykujemy się na wycieczkę w wysokie, natomiast inaczej w niskie góry oraz na płaskowyże. To, co jednakże przyda się za każdym razem, to między innymi: smartfon jak też power bank, nawigacja turystyczna, kamera sportowa, scyzoryk, zapalniczka, mapa. Jakiego typu plecak (sprawdzony plecak Rockland) kupić na tego typu eskapadę? Lekki i wytrzymały plecak jest najistotniejszą częścią wyposażenia, jakie bierzemy w góry. Kupując model na górskie włóczęgi zwróć uwagę na jakość wykonania. Ważne jest, aby materiały był solidny, lecz lekki. Znakomicie, ażeby był wodoszczelny – w przeciwnym razie trzeba zainwestować w folię na plecak. Istotna jest ilość kieszeni i tzw. system nośny. Ów drugi oddziałuje na wygodę noszenia plecaka.
plecak

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
W górach za każdym razem trzeba brać pod uwagę zmieniające się błyskawicznie warunki atmosferyczne. Wybierając się na wyprawę, należy ubrać się na tak zwaną „cebulkę” ewentualnie posiadać w zapasie cieplejszą katanę, płaszcz przeciwdeszczowy bądź sweter. Gdy zamyślamy eskapadę w wysokie góry, powinniśmy mieć z sobą termoaktywną odzież bądź bieliznę. Podstawą są też turystyczne skarpety jak też wygodne buciki sięgające ponad kostki.

Te ostatnie muszą być nie jedynie bardzo wygodne i wytrzymałe, lecz także dostosowane do terenu, po którym będziemy iść. Na pewno przydadzą się też lżejsze buciki na zmianę jak też okularki przeciwsłoneczne i przeciwsłoneczną czapkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*