Darłówko – pomysł na odpoczynek 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy ułatwia most zwodzony zbudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w naszym kraju.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu zwanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący jednocześnie funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego doskonale widać cały pas portu.

Odkryj kolejne pokrewne niezwykle użyteczne źródło informacji na rozważany temat – kliknij tutaj i przeczytaj więcej w serwisie mauritius last minute.

Przybijają tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Sporo tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na łowienie ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, jednakże od chwili jego powstania dokonano tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w 1927 r. i od tej pory wygląd latarni nie zmienił się.

Znaczną atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest po części odgrodzona od Bałtyku kamieniami. Mieszczą się tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepiej dostosowanym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania rozmaitego rodzaju sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest korzystny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i w miarę tanie noclegi Darłówko czeka już, bowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest interesującym celem odwiedzin dla miłośników historycznych samochodów wojskowych. Rokrocznie przygotowywany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy osób, co sprawia, iż impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wówczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się także pozostałości po szalenie atrakcyjnym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Trzeba także wspomnieć, że podczas stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Całkowitą ofertę na urlop dwa tysiące piętnaście w Darłówku można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na poniższe linki:
– Darłówko noclegi
– pokoje gościnne Darłówko
– Darłówko kwatery
– tanie domki nad morzem