Dla jednych to ciekawe, dla pozostałych beznadziejne czasy. jak pogodzić te dwa światy? Wychodzi na to, iż jest to niemożliwe

„Boże, w jakich wy żyjecie czasach” – rzekła babcia do wnuczka. Taka była jej reakcja gdy ten nie wychodził nigdzie przez kilka dni. Nie odchodził od komputerowego monitora, lecz babcia nie miała pojęcia, co on tam robi. Mogła dostrzec tylko jakie światła, błyski, no i słyszała wybuchy, słowa w obcym języku. W rzeczywistości wnuczek gra w gry komputerowe, ale babcia nie jest w stanie tego zrozumieć, bo jest z innej epoki. Dawniej w domu nie było co robić, więc każdy wychodził na dwór pobawić się z kolegami. Dzisiaj jest zupełnie inaczej.

granie

Autor: Manuel Cernuda
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze kilka lat temu, ale jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, gdy nie były tak zaawansowane technologicznie jak teraz, a z drugiej strony tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić, na świeżym powietrzu bawili się wszyscy. Były randki, spotkania, zabawy, gry… Nikt nie myślał o pozostaniu w domu, gdyż na zewnątrz było tak wspaniale, że chciało się bawić się tam jak najdłużej.

Zobacz naszą nową stronę. Tam opublikowaliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły (http://krainazabawek24.pl/category/gry-i-zabawki-puzzle). Będzie nam niezwykle miło, jeżeli newsy się spodobają.

Kiedyś za karę uważano konieczność pozostania w domu, dzisiaj taka karą może być zmuszanie do wyjścia na dwór. No ale w końcu, co się dziwić. Rozwój technologii i internetu daje tak wiele możliwości, że trudno tej opcji się oprzeć.

Przecież coraz to nowe media społecznościowe potrafią nas bardzo zaangażować, a czas mija tak szybko, że nawet nie wiemy, jak to się dzieje. Jeśli zaś nie mamy ochoty na media społecznościowe może pograć w gry, na przykład w przeglądarce – darkorbit (), ogame (więcej na ten temat) czy gry wyścigi lub na jakiejś konsoli. A jest ich sporo, dlatego jeśli jedna nie dostarczy nam odpowiedniej rozrywki, to zaraz możemywypróbować kolejną. Gdyby nam się to jednak nie spodobało, to zawsze pozostaje serfowanie po internecie. Niektórzy poważnie się nad tym zastanawiają, a mianowicie, czy zjawisko to jest zjawiskiem pozytywnym. Jakie znaczenie ma to dla różnych grup wiekowych? Wiadomo, ze najbardziej podatne są na to dzieci, ale i młodzież masowo korzysta z tych dobrodziejstw.

granie

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Dorośli raczej są z innej epoki, choć niektórzy pozostający na czasie także potrafią w coś się „wkręcić”. Ogólnie, czego bać, jednym rozwiązaniem dla dziecka, które zbyt dużo czasu siedzi przed monitorem, jest zachęcenie do wyjścia na dwór. Nie zmusimy go jednak do tego, kiedy sami będziemy siedzieli przed telewizorem. Najlepszym wyjściem jest dawanie przykładu, tylko jak mamy wolny czas powinniśmy gdzieś wyjechać, żeby pospacerować, na przykład po lesie. Zresztą, wieczorny spacer to również świetny pomysł.