<div style="text-align:justify">Wakacje nad jeziorem to wspaniały sposób na spędzenie paru letnich tygodni. W czasie tego urlopu możemy zwyczajnie opalać się na plaży, albo poszukiwać w większym stopniu aktywnych atrakcji.</div>
Wakacje nad jeziorem to wspaniały sposób na spędzenie paru letnich tygodni. W czasie takiego urlopu możemy zwyczajnie opalać się na piasku, bądź szukać bardziej czynnych atrakcji.

Jeśli preferujemy właśnie taką formę spędzania czasu, moglibyśmy skorzystać z jakiejś wypożyczalni oraz nająć na przykładowo parę dni rower wodny, łódkę bądź nawet jakiś jacht.
wynajem jachtów

Autor: Graeme Churchard
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tu zaznaczyć, że do wynajęcia (zwłaszcza takich większych) jednostek pływających, należy mieć ważny patent przykładowo żeglarza motorowodnego. Podobnie jak prawo jazdy szkoła jazdy sigma posiada swe kategorie, tak i patent może dotyczyć różnych jednostek pływających. A są jachty żaglowe, z silnikiem spalinowym czy też z połączeniem takich dwóch napędów.

Kliknij na ten odnośnik, aby przeczytać pokrewne materiały. Przykładowo zobacz serwis, który prezentuje intrygującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Opłata za wynajem jachtu oscyluje koło kwoty 50-100 zł za 24 godziny, lecz to zależy m.in. od jego wielkości, napędu czy oprzyrządowania jachtu. Naturalnie każdy z nich musi mieć swój ekwipunek (elektryczna winda kotwiczna) oraz swe oprzyrządowanie typowe. W tym haki, odbijacze, kotwicę czy też trap.

Jeśli wybierzemy wynajem jachtów, to powinniśmy umówić się z oferującą taką usługę firmą oraz odpowiednio wcześniej uzgodnić wszystkie szczegóły. Praktycznie we wszystkich wypożyczalniach jest aktualna rezerwacja jednostek oraz okresów ich wypożyczenia.

Niezależnie od typu oprzyrządowania np. kambuza, zatem kuchni w różnego typu patelnie, należy mieć pewność, że wynajmowany przez nas jacht ma całkowite wyposażenie bezpieczeństwa (flary oraz gaśnice) i oprzyrządowanie nawigacyjne, czyli kompas i echosondę. Wtedy, jeśli posiadamy dodatkowo duże doświadczenie, moglibyśmy wynająć jacht nawet na długi rejs oceaniczny.