Jakie mamy modele gier komputerowych? W które warto grać? Jakiego rodzaju gry będą dla nas najbardziej właściwe?

Problematycznie już dzisiaj wyobrazić sobie czas wolny bez grania w gry komputerowe, są one konieczne i dla wielu z nas są najbardziej niezawodnym sposobem na nudę. Wraz z rozwojem takich gier, producenci zaczęli tworzyć coraz bardziej różnorodne typy gier, które charakteryzują się odmiennymi sposobami prowadzenia techniki gry, trybu czy fabuły. Jakiego rodzaju więc mamy gry?

Najmniej skomplikowane

gra komputerowa

Autor: Ahmed Amanatullah
Źródło: http://www.flickr.com

są gry tekstowe, czyli gry, które mają bardzo nieznaczną ilość grafiki. Opierają się właściwie na trybie tekstowym, posiadają czasem niewielkie rysunkowe elementy. Kolejne są symulatory, ich najistotniejszą zaletą jest to, iż odzwierciedlają prawdziwe wydarzenia w świecie wirtualnym, np. są to symulatory lotów czy jazdy samochodem. Dość powszechne są strategiczne gry, np. Napoleon total war, zobacz: kliknij i wybierz . Gry tego rodzaju wymagają od gracza myślenia perspektywicznego, wygrana w nich nie zależy tyle od przypadku, co od strategii, wiedzy oraz przewidywania konsekwencji własnych posunięć. W grach strategicznych przeciwnikiem człowieka będzie więc np. komputer lub inny gracz. Kolejne gry to tak zwane “zręcznościówki”. To gry, w jakich powinniśmy wykazywać się refleksem i zdolnościami manualnymi. W grach takiego rodzaju konieczna jest właściwie szybkość i dynamiczna akcja. Gracz właściwie nie ma czasu żeby pomyśleć, najbardziej istotna jest bowiem szybkość działania. Bardzo charakterystyczne jest to, że gracz wciela się w postać w perspektywie pierwszej osoby, tak więc bez kłopotu można utożsamić się z określoną postacią. Kolejne – gry przygodowe to rozgrywki stosunkowo pozytywne, gdyż znajdziemy tam zagadki, rebusy, trudne sytuacje, które powinniśmy rozwiązać. Trochę przypominają gry logiczne, ale oczywiście nimi nie są. W takich grach gracz wciela się w postać z perspektywy pierwszej osoby. Tego typu gry odznaczają się bardzo rozbudowaną i skomplikowaną fabułą, znajdziemy nawet wątki detektywistyczne. Należy przyznać, że gry bardzo integrują, tak więc jakie są jeszcze gry i zabawy integracyjne? Następnie są gry fabularne, czyli RPG. Więcej: Ceneo.pl.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com

Odznaczają się tym, że wcielamy się w postać Wojownika, Maga albo inną postać fikcyjną, żeby razem z drużyną bohaterów móc odwiedzać niezwykle krainy. Gry takie mają rozbudowane obrazy metropolii oraz obiektów, zaś świat, jaki obserwujemy jest faktycznie realistyczny i ma wiele szczegółów. Bardzo popularne są gry sportowe. Najbardziej ważnym ich celem jest rozwijanie zdolności manualnych oraz pasji sportowej. Wiele z nich to zwykłe “wyścigówki”, czyli gdzie gracz ma do dyspozycji auto, jakim ściga się z przeciwnikami, bardzo popularne są również gry piłkarskie, w których możemy wybierać najlepsze i najbardziej popularne zespoły na świecie. Ostatni rodzaj gier to MMORPG. Są to gry wieloosobowe, sieciowe.

Czeka na Ciebie kluczowa treść (https://przerwa.studio/oferta-2) – należy kliknąć w zaznaczony link i tam opracowaliśmy dla Ciebie masę rzetelnych informacji.

Możemy je podzielić na różnorodne rodzaje, jak MMOG i gry sieci LAN. MMOG są grami, jakie oferują możliwość równoczesnego udziału kilku osób połączonych ze sobą przy pomocy sieci. Gry z sieci LAN występują w sieci lokalnej, powstały one ze złączenia kilku komputerów stojących w jednym budynku. Od gry jednoosobowej odróżnia je najbardziej to, że przeciwnikiem gracza są postacie kierowane przez innych graczy, a nie tylko bohaterowie generowani przez komputer.