Parę interesujących informacji o tego typu gryzoniu jak chomik

Dzieciaki uwielbiają zwierzaki i to zarówno te duże, czy też te trochę mniejsze. Pragnąc uszczęśliwić naszego brzdąca, nierzadko decydujemy się na przygarnięcie kota czy psa pod swój dach.

Jednak nie w każdym przypadku jesteśmy w stanie zapewnić większemu zwierzakowi dobre warunki do życia.
zespoły

Autor: Mitch Barrie
Źródło: http://www.flickr.com
Gryzonie to wspaniałe małe zwierzątka, które niezwykle szybko się oswajają oraz mogłyby być takim samym przyjacielem, jak koty czy psiaki. Jednymi z najbardziej popularnych zwierzaczków swojskich są oczywiście chomiki. Trzeba jednak wiedzieć, że chociaż tego typu gryzoń jest nieduży, to posiada niezwykle zdefiniowane wymagania, jakich zaspokojenie determinuje nie tylko szczęście, ale i dobre samopoczucie tego typu zwierzaka.

Te wpisy ze strony, które znajdziesz po kliknięciu na ten link bez dwóch zdań będą przydatne – są one godne polecenia i potrafią Cię mile zaskoczyć.

W bardzo dużej mierze odpowiada też za to, czy też tego typu gryzoń się oswoi. Od tego typu pupila zazwyczaj oczekujemy, że będzie on rozpoznawać swego właściciela. Chomiki są bardziej instynktownymi zwierzątkami, przy czym najlepiej rozpoznają swego właściciela.

Co prawda nie będą dla przykładu merdać ogonem na powitanie, lecz na odgłos Twego głosu z pewnością wyjdą ze swojego domku. Warto wiedzieć, że taki gryzoń jak choćby chomik niezwykle szybko się oswaja, choć potrzebuje to nieco cierpliwości. Jeśli jednak doświadczył od Ciebie jakiś problemów, to przez bardzo długi czas będzie pamiętać o tym. Jeśli chomik będzie spędzał z nami czas przykładowo na zabawie, to zapamięta od kogo otrzymał smaczne kawałki pożywania. Po jakimś czasie niezwykle szybko będzie biegł na tę właśnie rękę.

W czasie początkowych dni pobytu w naszym mieszkaniu, wbrew pozorom gryzoń niezwykle prędko przyzwyczaja się do nowego miejsca. Prawidłowo traktowany może się odwdzięczyć zabawnymi pozami czy rozbrajającym spojrzeniem. Jego stawanie na słupku potrafi czasami rozbawić do łez.