Lot na paralotni – w jaki sposób się przyszykować?

Lot na paralotni może niektórym przywodzić na myśl skoki ze SPAdochronem. W obu wypadkach mięciutki płat nośny gwarantuje nam unoszenie się w powietrzu i powolne osiadanie na ziemię.
Różność polega na tym, że spadochron otwiera się nam po wyskoku z aeroplanu, innymi słowy dopiero w powietrzu, zaś paralotnię wypełnia się powietrzem na ziemi, przed startem.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest dziś znacznie łatwiej dostępny niż kiedyś. Starczy wyselekcjonować przetestowaną szkołę latania i możesz rozpoczynać kurs paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Nim postawimy na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wyselekcjonować sprawdzoną szkołę proponującą tego rodzaju zajęcia. Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe wskazane jest dowiedzieć się więcej o szkole oraz trenerach z opisów a także opinii znalezionych na stronach www albo zasięgniętych u przyjaciół. Trzeba także pamiętać, że paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od pogody, w związku z tym trudno przewidzieć, czy kurs ukończy się parę dni, czy też miesięcy po jego zaczęciu. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość – nauka nastręcza czasu oraz ćwiczeń, i nie wszystko zrozumie się od razu.
W jaki sposób wygląda szkolenie paralotniowe? Nauka szybowania na paralotni dzieli się na 3 fazy. Pierwszy stanowią zajęcia na ziemi, w czasie których instruktor przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa oraz objaśnia, do czego służą poszczególne elementy sprzętu.

Następny etap to lekcje lekcje gry na perkusji praktyczne na płaskim podłożu, w czasie których uczeń może przyswoić kierowanie glajdem bez odbijania się od gleby. Trzeci etap stanowi lot paralotnią.