Wakacje na popularnych Karaibach czyli co ciekawego proponuje Dominikana turystom.

Rejon Karaibów jest bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wycieczek wśród turystów na całym świecie. Nie ma się zresztą czemu dziwić, jeżeli przez cały urlopowy sezon są tam odpowiednie temperatury, świeci słońce a z ciepłego morza nie chce się wręcz wychodzić. No i nie można też zapomnieć o niesamowitej przyrodzie, i to zarówno na lądzie, jak i w morzu, większość wysp jest porośnięta gęstymi lasami deszczowymi, a pod wodą jest jeszcze bardziej kolorowy i niezwykły świat raf koralowych.

wakacje

Autor: miss_yasmina
Źródło: http://www.flickr.com

Państwa z tego regionu są także popularne pośród turystów z Polski, w szczególności dużą popularnością cieszą się Dominikana wczasy, oferowane przez większość turystycznych biur. Dużym plusem wycieczek na Dominikanę jest bezpośrednie połączenie z Warszawy nowoczesnym samolotem, przez co lot nie trwa długo i nie będzie wymagał męczących przesiadek – najfajniejsze wczasy na Dominikanie. Co prawda Dominikana wycieczki do tanich się nie zaliczają, przede wszystkim z powodu odległości, lecz mogą zaoferować naprawdę niezapomniane wrażenia na całe życie.

Dominikana to bardzo gościnny kraj, co także ma wpływ na jej popularność. Tak naprawdę na turystów nie będą tam czekać żadne poważniejsze zagrożenia czy choroby, więc ten rejon bardzo dobrze nadaje się na wyjazdy rodzinne nawet z kilkuletnimi maluchami – . Rzecz jasna tak jak w każdym innym miejscu trzeba się liczyć z drobnymi sprawami, ale taki problem będzie dotyczył chyba wszystkich turystycznych rejonów. Ogromnym atutem tego rejonu są panujące tam warunki klimatyczne.

Dominikana

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com

Temperatury są dość wysokie, lecz dzięki morskiej bryzie absolutnie nieodczuwalne, morze również jest cieplutkie więc najczęstszym sposobem spędzania wolnego czasu są wielogodzinne kąpiele. Lecz tak samo ciekawie jest na lądzie, Dominikanę porastają deszczowe lasy, w jakich można znaleźć prawdziwe bogactwo zwierząt oraz roślin – biuro turystyczne biuro turystyczne organizujące wczasy na Karaibach, Dominikanie. Ogromną zaletą tego rejonu są też jego mieszkańcy, bardzo mili i nastawieni przyjaźnie do turystów. Dzięki temu nawet tygodniowy wypoczynek w tym niezwykłym miejscu sprawi, że Dominikana wakacje będzie się pamiętać przez wiele długich lat.