Jaką kurtkę na zimę najlepiej kupić, żeby było nam ciepło?

Czasami mamy niezwykłą ochotę ubrać się w dobrą ciepłą kurteczkę. Czasem chwila ta nadchodzi w październiku czy dopiero w listopadzie.
Istnieją przeróżne wersje kurtek, które są wykonane z różnorodnego rodzaju materiałów.

trip hop

Autor: Elroy Serrao
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu puch naturalny, a właściwie zimowa kurtka z niego wykonana, jest stanowczo najcieplejsza. Odzież łatwiej się magazynuje i suszy się bardzo wolno. Niestety tego typu kurtka ma ponadto jedną wadę – jej czyszczenie jest stosunkowo skomplikowane oraz dosyć wymagające. Poza tym nadmiar wilgotności się trochę zbija oraz kurtka traci swe cechy. Na szczęście zima w naszym kraju nie jest tak mroźna, jak to jest chociażby w wypadku Kanady, jednak tak drogi zakup kurtki i tak na pewno okaże się opłacalny. Kurtki mogą posiadać wypełnienie sztuczne, zaś największą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że są one bardzo odporne na wilgoć. Podczas jakiejś mżawki czy śniegu, lub po śniegu z opadem deszczu, warunki pogodowe w żadnym przypadku nie okażą się dla nas straszne.
Dobra kurtka na zimę z wypełnieniem syntetycznym jest znacznie mniej kosztowna oraz o wiele łatwiejsza w zachowaniu w czystości. Samo czyszczenie również jest o wiele mniej skomplikowane. Jakąś przeszkodą są mniej korzystne właściwości izolacyjne, jednak nie przy obecnym w Polsce klimacie. W naszym kraju kurtki syntetyczne w zupełności będą odpowiednie. Co interesujące, kurtki syntetyczne są czasem mniej kosztowne od kurtek z tzw. sieciówek. Na rynku istnieją również tzw. kurtki 3 w 1.

Ciekawi Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij ten link – ta pełna treść (http://www.eccotravel.eu/peru/) publikuje zbliżoną problematykę.

Są one najbardziej uniwersalne, chociaż niestety dużo im do ideału brakuje.

Zewnętrzna warstwa jest tak oddychająca, jak i także nieprzemakalna. Dzięki szczególnej membranie, z kolei wypchana powłoka jest odpowiedzialna za nasz cieplny komfort. Zazwyczaj jest to polar, przy czym również podpinka syntetyczna albo puchowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*