Jumping fitness – zasady, rezultaty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy typ ćwiczeń, jaki zyskuje coraz ogromniejszą popularność.
W skrócie fitness jumping polega na skakaniu na niedużej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
W rzeczywistości jednak nie jest to tak proste, jak na początku się wydaje. W Polsce ćwiczenia na trampolinie, a więc jumping Szczecin dopiero staje się popularny. Coraz to więcej klubów fitness wprowadza do swojej oferty tego rodzaju treningi. Treningi mogą być spokojne, polegające na delikatnym bujaniu się na trampolinie, bez skakania w górę czy też podwyższające tętno (taniec). Mogą również polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od skoczni), w trakcie którego wzmacniają się muskuły pośladków i nóg. Dzięki opcjom wykorzystania wielu ruchów i technik jumping fitness zapewnia całościowy trening (Zobacz ems gdańsk przerwa studio) całego ciała (zmuszając muskuły, szczególnie głębokie, do szybkich skurczów), natomiast miękka powierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, dlatego nie obciąża stawów.
video

Autor: www.4taroty.pl

Badania udowadniają też, że treningi na mini trampolinie są odpowiednie dla ludzi starszych, mających kłopoty z zachowaniem równowagi. Wykazują również iż obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo zarówno na kostkach, karku i czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele poniżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), a w trakcie joggingu kostki są obciążone nieomal dwa razy bardziej od innych części ciała.

Podczas skakania na trampolinie stosunek wyczerpania tlenu w porównaniu do potrzeb był niekiedy wyższy niż w czasie biegania na bieżni. Przy takim samym poborze tlenu, musimy wykonać o 68 procent większy wysiłek w wypadku joggingu niż podskakiwania na trampolinie.