Które miejsca warto zobaczyć wybierając się na Kresy?

Dla osób, które szukają miejsca, w którym mogliby spędzić kilka dni w nieco mniej standardowy sposób, biura podróży posiadają ciekawą propozycję w postaci wycieczki na dawne polskie obszary. Zostały one oddzielone od Polski po II wojnie światowej i obecnie są na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, ponieważ o nich tu mowa, to niezwykle rozległe terytorium, na obszarze którego znajdują się m.in. takie miejscowości jak Lwów, Wilno czy też Kamieniec Podolski. Jest tam wiele miejsc godnych zwiedzania, czego dobrym przykładem mogłyby być miejsca urodzin albo pochówku wielkich Polaków. W czasie takiej wycieczki można by także zwiedzić średniowieczne twierdze lub zabytki sakralne. Dla przykładu we Lwowie warto byłoby zobaczyć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego albo miejsce, gdzie była znana kafejka, w której polscy matematycy dokonywali słynnych odkryć. Warto także wybrać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym jest pochowana m.in. M. Konopnicka.
kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Program tego typu wycieczki mógłby posiadać także wyjazdy do innych miejscowości, z których godny odwiedzenia jest z pewnością Zgierz, zatem znana obronna rezydencja, która została wspomniana przez H. Sienkiewicza w słynnej trylogii. Oczywiście biuro horyzonty biuro podróży zapewniałoby także noclegi. Koszt tego typu wycieczki może także zawierać wyżywienie. Jest to konieczne, gdyż dystans ze Lwowa do Wilna wynosi przeszło 750 kilometrów. Należałoby pokonać taką odległość, gdyż w Wilnie jest m.in. znana Ostra Brama, którą wspomniał na kartach swojej epopei sam Adam Mickiewicz.

W programie tego typu wycieczki mogłyby znajdować się nie tylko znane miejsca, ale również atrakcyjne miejsca położone z dala od utartych szlaków. Jest to doskonała oferta dla osób, które chcą poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.