Jakiego rodzaju kurtka będzie idealna na wyprawę w Tatry?

W górach bez względu na porę roku należy być wyposażonym na wszystkie typy pogody. Nawet jeżeli jest piękne słoneczko, to nie znaczy to, że za chwilę nie nadejdzie burza. Sprawy nie ułatwia fakt to, że turystyka jest często znacznym wysiłkiem, co wiąże się z poceniem się.

Bardzo właściwe jest ubieranie się na „cebulkę” zatem ubieranie kilku warstw ubrania oraz zależnie od warunków pogodowych zdejmowania warstw lub ubierania ich.
Kurtka 3w1 jest połączeniem kurtki wewnętrznej i zewnętrznej. Połączone są one ze sobą przy wykorzystaniu zamka błyskawicznego. Suwak, który służy do zapięcia w kurtce wewnętrznej jest wykorzystywany do jej połączenia z kurtką zewnętrzną. Kurtkę 3w1 możemy nosić na 3 przeróżne sposoby. Może ona służyć jako tylko kurtka wewnętrzna, jaką kurtka zewnętrzna lub obydwie kurtki złączone w jedną. Przez to kurtka 3w1 jest odpowiednia na jakąkolwiek pogodę. Jeśli jest słoneczko, ale wieje wiatr w takiej sytuacji wystarczy nam sposób pierwszy. Jeśli pada deszcz, ale jest stosunkowo ciepło, to wtedy dobrym sposobem wykorzystania kurtki jest sposób drugi. A jeśli jest słońce i pada, wtedy idealny będzie sposób numer 3.
kupić

Autor: dungodung
Źródło: http://www.flickr.com/
Wodoszczelność jest bardzo ważna dla kurtki zewnętrznej. O całkowitej jej wodoszczelności możemy mówić wtedy, gdy dany laminat uzyska wyższy lub równy poziom 10000 mmH2O/m2. Podklejone złączenia są niezwykle ważne dla wodoszczelności oraz wodoodporności. Szwy są najsłabszym punktem w konstrukcji każdej kurtki, z tego też powodu niezwykle istotne jest, żeby były podklejone. O właściwej oddychalności kurtki może mówić wartość powyżej 10 000 gH20/m2. Im wyższa taka wartość tym naturalnie lepiej.http://www.strojemikolaja.pl/czapki-mikolaja/cat_46.php (czapki Mikołaja dla dzieci w naszej witrynie)Kurtka powinna być dopasowana oraz powinna przylegać do sylwetki.

Mogłaby być trochę luźniejsza, jeśli zamierzamy pod nią zakładać jeszcze jedną warstwę. Jednak w każdym przypadku powinna ona pozwalać na komfortowe poruszanie się. Dla kobiet najlepsze będą kurtki 3w1 damskie a dla mężczyzny chłopięce. Dziecięce kurtki są dopasowane do ich budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*