Broń do polowań o jakim kalibrze jest wykorzystywana na jelenia albo dziki?

Nie wszyscy mają świadomość, że jeśli chodzi o sprawę broni myśliwskiej, to powinna być ona nie tylko celna i ergonomiczna, lecz również estetyczna.
Nim kupimy broń, to powinniśmy wiedzieć, jak chcielibyśmy ją wykorzystywać.

Dom o Zielonych Progach

Autor: Ruocaled
Źródło: http://www.flickr.com
Inne są bowiem wymagania dotyczące broni do polowań, odmienne zaś wobec broni używanych do strzelectwa myśliwskiego. Odmienne są także ich role czy też atuty. Musimy się zastanowić, jakie rozwiązanie sprawdzi się lepiej. Przykładowo broń kombinowana wydaje się być ciekawym wyjściem dla tych osób, które jeszcze nie całkiem wiedzą, która gałąź myślistwa ich ciekawi. Z broni kombinowanej można by strzelać kulami, jak i śrutem. Doskonale się sprawdzi także przy drobnej, jak i przy grubszej zwierzynie tak z dużej odległości, jak i z mniejszych. Lufa śrutowa jest odpowiednia przy niewielkim dystansie, kulowa natomiast może pozwolić na oddanie celnych strzałów z większej odległości.
Twoja Galeria
Uniwersalność posiada swoje atuty, przy czym zawsze przedstawia pewny konsensus. Co poniektórym może nie odpowiadać określona liczba strzałów bez konieczności przeładowania. Jest to również powód, dla którego myśliwi trochę częściej wybierają dwa rodzaje broni wyspecjalizowanej w konkretnym kierunku zwierzyny różnorodnych gabarytów. W przypadku tzw. grubszej zwierzyny typowej dla naszego klimatu najlepsza okaże się broń o kalibrze od 7,62 do 9,3 milimetra.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowych informacji na temat omawiany w niniejszym poście, to wejdź tu wyposażenie sal zabaw – z pewnością te artykuły również Cię zainteresują.

Te większe sprawdzą się głównie w czasie polowań wieczornych i pędzonych, ponieważ nawet przy nieco mniej celnym strzale, mogłyby powalić zdobycz.

Jeśli polujemy w lokacjach, które opływają w sarnę lub też jelenie albo dziki, można by się skusić na broń o kalibrze 6,5 x 55, 6,5 x 57(R), 7 x 64(65R) lub 7 x 57 (R) z wolniejszą kulą posiadającą bardziej znaczącą masę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*