Czy ilustracje są w mniejszym stopniu ważne niż tekst oraz czy mogą czegokolwiek uczyć?

Jednym z niezawodnych sposobów na naukę swojego dziecka zaradności, jest zaoferowanie jemu samodzielnego poznania się z jakąkolwiek publikacją poprzez pooglądanie zawartych w niej ilustracji.
Tego typu ilustracje również opisują fabułę i są niejako pierwszym etapem do kontaktu małego czytelnika ze sztuką.

Ponadto takie ilustracje przynoszą także inne korzyści. Poza wspomnianą nauką zaradności, posiadają także znaczny wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawę pamięci. Będąc z potomstwem na spacerze moglibyśmy rozmawiać z nim o szczegółach odnoszących się do konkretnych bohaterów czy też o ich emocjach. To jak się czuli w określonej danej okoliczności, może być przydatne przy rozwoju się naszego smyka. Moglibyśmy także powiedzieć o naszych emocjach, jeśli przeżyliśmy kiedyś analogiczną okoliczność co postać z książeczki. Trzeba pamiętać, że ilustracje są równie istotne, co tekst. Jest to prawdopodobnie pierwszy bardziej widoczny kontakt malucha ze sztuką.
oferta
Po jakimś okresie nasz smyk zobaczy również, że w różnorodnych książkach to samo zwierzątko może zostać odzwierciedlone na wiele różnorodnych sposobów. To z kolei może posiadać wpływ na pobudzenie kreatywności i wyobraźni. Jeśli nie mamy pewności, jakie książeczki proponować swemu potomstwu do czytania czy chociażby oglądania rysunków, odpowiedź jest niezwykle prosta: wszystkie.

Masz zamiar uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Musisz wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej szczegółów.

Co więcej każda następna pozycja powinna różnić się od wcześniejszej.

Ponadto powinna być zbudowana wg innego projektu. Inna tematyka, inny pisarz, inny rysownik. Sęk w tym, żeby dziecko zaczęło poznawać przeróżne tzw. języki plastyczne.