Red Hot Chili Peppers to obecnie niezwykle popularny zespół rockowy

Rock, to muzyka, która dzieli się na kilka gatunków, często bardzo odbiegających od siebie. Jest to wywołane zwłaszcza tym, że niezwykle dużo artystów rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak również stara się inaczej ją interpretować, przez co powstaje wiele szczególnie ciekawych i zróżnicowanych kompozycji.

koncert System Of A Down

Autor: C.M.FRIESE photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funk rock, to rodzaj rocka, jaki aktualnie jest wyjątkowo dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tutaj: serwis (naprawa rowerów tychy) terazrock.pl). Grupa ta funkcjonuje na światowym rynku muzycznym już kilkadziesiąt lat i nadal umie zaskoczyć fantastyczną produkcją, która niesamowicie szybko zdobywa uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zaskakująco pochlebnie oceniają produkcje stworzone przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Dużo częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swoich utworach. Jednak te elementy zwłaszcza mają za zadanie poprawić wyraz określonych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma niesamowity wydźwięk.

Funkcjonują z powodzeniem również zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Idealnym przykładem jest System Of a Down (ciekawe informacje pod linkiem: o system of a down na terazrock.pl), który po kilkuletniej przerwie ponowił swoją pracę i możemy słuchać nowych utworów, w których również można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, który posiada niezwykłą przeszłość artystyczną, jak także koncertową, dlatego można jak najbardziej używać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Niesamowicie ważne dla obecnego rocka jest to, że pomimo wykorzystywania elektroniki, wszystko tak naprawdę grane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do produkowania muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, ulepszania wybranych dźwięków, aby w taki sposób utwór prezentował się jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka stwierdzić, że elektronika niszczy autentyczny obraz tego gatunku muzycznego, dlatego że koncerty zazwyczaj przez wszystkie grupy wykonywane są na żywo, a obecnie technologia po prostu daje szansę tworzyć utwory na zaskakująco wysokim poziomie. To z kolei pozwala słuchaczom nabywać płyty, jakie posiadają utwory przedstawiające niesamowicie interesujące brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką związaną z klasyką, lecz coraz częściej dopuszcza ona nowoczesne elementy muzyki.