Zbuduj własną siłownię w domu

O ile postanowiłeś dbać o tężyznę fizyczną i chadzasz na siłownię, na pewno drażni cię tam kilka spraw. Zwykle sala jest pełna i uczęszczający zajmują wszystkie dostępne ciężary, więc pozstaje jedynie czekać cierpliwie na swoją kolej. Czasem na siłowni znajdziesz sprzętu, takiego jak np. orbiterek, przez co nie możesz wykonywać konkretnych ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zazwyczaj właściciel siłowni serwuje trenującym telewizję z muzyką, co każdemu, kto ma odrobinę zmysłu muzycznego będzie utrudniać trening i skłaniać do przynoszenia na trening słuchawek. Dodatkowo niektóre siłownie posiadają nieprzyjazne ceny, więc lata regularnych treningów potrafią wiele kosztować.

Remedium na te powyższe problemy może być stworzenie zacisznej siłowni w mieszkaniu. O ile rozporządzasz odpowiednią powierzchnią oraz gotówką, możesz zapomnieć o zaludnionej sali i po królewsku ćwiczyć we własnych czterech kątach Przedstawiamy kilka sprzętów, które należy nabyć:

Autor: iStock.com

– bieżnie (magnetyczne bieżnie tylko w o2market.pl) – przydatna maszyna, kiedy na dworze zima, a ty boisz się kataru, a jednocześnie pragniesz zachować szczupłą sylwetkę. Należy zakupić bieżnię, która zapewnia dużo przydatnych funkcji, takich jak np. symulowanie biegu pod górę. Tak poczujesz się, jakbyś truchtał na dworze. Dużo funkcji może również umożliwić robienie cieżkich treningów odchudzających, takich jak biegi interwałowe.

– innym sposobem na wykonywanie treningu tlenowego może być rower wypożyczalnia rowerów Białka Tatrzańska stacjonarny (rowerki treningowe). Jeżeli latem trenujesz kolarstwo, kupno roweru treningowego do domu jest konieczne, by podrasować formę

.

uniwersalna ławeczka. Najbardziej skuteczne w treningu siłowym są bezdyskusyjnie serie na wolnych ciężarach, zatem zakupem obowiązkowym jest ławeczka ze stojakami oraz sztanga z odpowiednią ilością obciążenia.

– sztangielki} – kolejna konieczna pozycja w domowej siłowni, konieczne do ćwiczenia mięśni. Najlepiej wybrać typy do własnoręcznie komponowania obciążenia.

– drążek – umieść go w wejściu. Konieczny sprzęt do efektywnego stymulowania mięśni pleców.

Źródło: