<div style="text-align:justify">Wyjeżdżając na wypoczynek warto wziąć pod <strong>uwagę</strong> Krainę Polskich Jezior. Są w tamtym miejscu niezwykłe <strong>widoki</strong>, a i sympatycy jachtów odnajdą coś dla siebie.</div><br /><br /><div style="text-align:justify">Mazurskie jeziora są przeważnie atrakcją dla wodniaków oraz żeglarzy.</div>
Wyjeżdżając na wypoczynek należałoby brać pod uwagę Krainę Polskich Jezior. Są w tamtym miejscu niesamowite krajobrazy, a i sympatycy jachtów znajdą coś dla siebie.
Mazurskie jeziora są przede wszystkim rozrywką dla wodniaków oraz żeglarzy.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się, że w okresie letnim co poniektóre kanały są zakorkowane prawie tak bardzo, jak ulica Marszałkowska w stolicy. W okresie urlopowym Mazury oblegane są bardzo i konkurują z naszym Bałtykiem oraz górami. Podczas lata spokojne uliczki mazurskich miast zmieniają się w pełne życia deptaki. Po świeżo usmażoną rybę, czeka mnóstwo ludzi. Wypoczynek odnajdą tutaj także osoby, które chcą wyciszenia z daleka od hałaśliwych miast. Każdy turysta, który preferuje spokojny wypoczynek oraz lubi kontakt z przyrodą, na Mazurach poczuje się doskonale. Po odpoczynku warto jest jednak trochę pozwiedzać, gdyż Mazury nęcą wieloma ciekawymi miejscami.
zabawa

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Nie można zapomnieć o odwiedzeniu Mikołajek. Jest to bardzo znane mazurskie miasteczko, o czym można by dowiedzieć się w szczycie sezonu. Miasto wtedy wypełnia się turystami oraz rozbrzmiewa gwarem festiwali i różnorodnych spotkań. Jest to małe miasto, jednak w sezonie turystycznym przekształca się w wielkie rekreacyjne centrum. Z łatwością wynająć można by wygodny hotel, wyjść do baru i zakupić mnóstwo pamiątek w kiosku z pamiątkami. W wielu sklepikach oferowana jest także biżuteria z bursztynem. W okresie urlopowym odbywa się w Mikołajkach dużo zabaw. Mikołajki leżą nad dwoma jeziorami rynnowymi: Mikołajskim oraz Tałty.

W blisko położonej wiosce jest możliwość wynajęcia sprzętu wodnego. Wzdłuż brzegu Mikołajskiego jeziora obok portu jachtowego, można pochodzić malowniczą promenadą, przy której działają budki z lodami i smażalnie ryb.