Zwierzę najlepszym przyjacielem dziecka czyli zalety trzymania pupila w swoim mieszkaniu

Każdy maluch ma taki czas w życiu, że bardzo pragnie posiadać zwierzaka. Może to być choćby malutki kiciuś, ale ma być coś, czym da się zajmować. Z tą opieką rzecz jasna bardzo różnie bywa.

Pies

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz ideą opiekowania się zwierzątkiem nie jest bynajmniej pokazanie odpowiedzialności, lecz chęć bycia wyżej w hierarchii domowej niż jakaś mniejsza istotka, która nareszcie zajmie niechciany szczebel społecznej drabiny w rodzinie.

To daje dziecku poczucie, że stało się duże i dojrzalsze, bo przecież jest ktoś mniejszy od niego. Rzecz jasna posiadanie zwierzaka ma swoje niewątpliwe plusy. Razem z dowartościowywaniem się, pociecha uczy się również troski o mniejszą istotkę, całkowicie zależną od człowieka, wytwarza u siebie stopniowo poczucie odpowiedzialności za innych, uczy się cierpliwości, ma się z kim bawić i dzięki temu wyładowuje olbrzymią ilość swojej niespożytej energii. Jedynak z pewnością znajdzie w zwierzaku swojego przyjaciela, któremu uwielbia opowiadać swoje największe sekrety i zwierzać się z radości, a będąc smutnym znajdzie w nim pocieszyciela. Dlatego należy rozważyć pojawienie się

Chłopiec z psem

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

zwierzęcia, kiedy dziecko zacznie intensywnie o nim wspominać. Oczywiście trzeba pamiętać, iż nie ma to być decyzja pod wpływem impulsu. Wcześniej należy rozważyć wszelkie za i przeciw, przemyśleć, jaki to ma być zwierzak oraz wyliczyć czy jego obecność nie spowoduje zamieszania w budżecie domowym.

Prawdopodobnie najszybciej na myśl przychodzi wesoły pies, z którym dziecko będzie mogło szaleć jak rówieśnikiem. To dobry wybór, przy założeniu, iż ma się wystarczającą ilość wolnego czasu na częste spacery i sporo przestrzeni, aby razem z dzieckiem mógł szaleć w domu. Obroże dla psów (sprawdź hunter sklep dla psów) i wszystkie inne akcesoria można teraz bezproblemowo kupić w każdym sklepie zoologicznym. Pokarmy, zarówno suche, jak i te mokre można na bieżąco kupować przez internet. Sklep internetowy online (przeczytaj więcej) przyjmie zamówienie, a paczkę dostarczy do domu kurier.