Bajki dla dzieci oraz produkcje Disneya, czyli co powinny oglądać nasze dzieci, aby wyniosły z nich tylko wartościowe treści

Każde dziecko ma swoją ukochaną bajkę, którą lubi oglądać niezależnie od humoru. Oglądanie bajek przez dzieci może przynieść mnóstwo korzyści, jednakże gdy będą one nieodpowiednie, nasza pociecha może wynieść z nich błędne przekonania o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, można było być spokojnym, pozostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki oraz programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały mądre treści. Popularne filmy animowane, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii i niezwykle pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla dzieci zaczynają tracić na wartości, dużo pojawia się bajek, w których pełno jest przykładowo przemocy. Z tego powodu właśnie niezwykle istotne jest, by kontrolować to, co oglądają nasze dzieci oraz w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najpopularniejszymi bajkami, które są znane w każdym kraju oraz mają ogromny wpływ na proces wychowania naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie zna wzruszającej historii Kopciuszka lub Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są idealnym przykładem na to, iż można w ciekawy i pouczający sposób przedstawić losy bajkowych bohaterów. Nie znajdziemy w nich wiele przemocy tudzież można oglądać je kilka razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak na przykład uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dzieciach niezwykłe emocje a także uczą tego co jest dobrem, a co złem. Jest to niezwykle ważne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na to jakie treści mogą przekazywać oglądane przez dziecko bajki.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu analizowanego tu materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę (http://www.questfe.pl/produkt/od-zera-do-mastera/), która również z pewnością przyciągnie Twój wzrok.

Możemy być również pewni, że po obejrzeniu filmów Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Duża część zbyt dynamicznych oraz przepełnionych przemocą animacji sprawia, że dzieci mają kłopoty ze snem. W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne i doskonale nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, kochają je także dorośli.

dziecko

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach, gdy nierzadko pozostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, należy zwracać uwagę na jakość animacji czy też bajek emitowanych w telewizji. Programy oraz bajki dla dzieci mogą dużo ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybrać te, które niosą ze sobą wartościową treść – dodatkowe informacje.