Kolorowanki online w nowoczesnej formie

Nie od dziś wiadomo, że kolorowanki dla dzieci to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoim maluchem.

Rysowanie rozwija przecież fantazję dzieci i zdolność twórczego myślenia. Od jakiegoś czasu jednakże dzieci spędzają wiele czasu przed laptopem. Warto wtedy poszukać alternatywy dla tradycyjnych kolorowanek i zaproponować swojemu dziecku, czyli kolorowanki w nowoczesnej formie.

Nowoczesne malowanki

komputery

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Plusów malowania można wymieniać bez końca. Kolorowanie uczy dzieci różnistych nowych rzeczy. Dzieci rozpoznają w ten sposób otaczający świat, różne zjawiska przyrody, uczą się jak wyrażać swoje uczucia i emocje. Wymienione pokrótce zalety można oczywiście odnieść również do kolorowanek online. Malowanki dla dzieci wypełnia się wirtualnie, przy pomocy i klawiatury komputera. Po zakończeniu malowania można taki rysunek zapisać na dysku komputera, wydrukować bądź przesłać mailem do przyjaciela. Nasze malowanki dla dzieci zawierają bardzo często różnorodne pytania otwarte, które dają dzieciom okazję podawania wielu prawidłowych odpowiedzi. W ten właśnie sposób bohaterowie naszych malowanek zapraszają do wspólnej edukacyjnej zabawy.

Kolorowanki a edukacja
Kolorowanki dla dzieci online to nie tylko wspaniała zabawa i najlepszy plan na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w deszczowe dni. Badania ukazały, że dziecko kolorując rozwija swoją fantazję i umiejętność samodzielnego rozumowania. Kolorowanie to idealne wsparcie w nauce pisania liter, bowiem rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci kolorując poznają kolory, uczą się nazywać różnorakie obiekty, części ze świata przyrody i zjawiska natury.

Bezpieczne malowanki online
Dzieci uwielbiają spędzać czas w Internecie. Tutaj mają możliwość malowania i grania w najróżniejsze gierki i darmowe gry (pong atari) dla dzieci. Mnóstwo rodziców zadaje pytania czy to bezpieczne środowisko dla swoich pociech. Powinno się jednak pamiętać, że współcześnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje wiele perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z naszego serwisu Bazgroszyt.pl rodzice mają pewność, że ich dzieci czytają bezpieczne i kształceniowe treści.