Czytanie konieczne dla postępu maluchów

Stajemy się społeczeństwem które , czyta coraz mniej. A wszak czytanie niezwykle pozytywnie wpływa na ludzki rozwój. Zgłębia słownictwo, uczy samodzielnego rozumowania, lecz najistotniejsze jest to, że czytanie książek to wielka radość.

książki

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Czytając książki posiadamy możliwość rozwinąć fantazję. Sami obsadzamy funkcje, obmyślamy dalszy plan i kierujemy akcją. Dobra książka porusza i ożywia umysł.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany artykuł Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tu i sprawdź również inne tego typu omówienie (operakameralna.pl/)!

Czytanie książek kształtuje talenty lingwistyczne- oryginalna strona.

Miłość do książek należy zaszczepić dziecku jak najwcześniej, toteż tak istotne jest czytanie lektur potomkom. Czytanie rozszerza doświadczenia językowe malucha, polepsza zasób leksykalny, naucza demonstrować myśli i dostrzegać sposoby mówienia. Im bogatszy język, tym sprawniejsze wyrażanie prywatnego poglądu, lepsza zdolność obrazowania odczuć i pragnień. Czytanie książek polepsza umiejętność samodzielnego myślenia i wypowiadania koncepcji niezbędnych do poprawnego działania w społeczeństwie.

Czytanie książek to jeden z najlepszych metod relaksu. Podróż w świat fantazji zapewnia ukojenie i tak pomocną współczesnym potomkom ciszę, głównie po za bardzo długim oglądaniu telewizji- dodatkowe info, lub graniu na komputerze.

Samodzielne czytanie wyrabia w dziecku cierpliwość i umiejętność oczekiwania. Nauka samodzielnego czytania jest detalem światłego wychowania, polegającego między innymi na stworzeniu klimatu, w którym nie wszystko musi być błyskawicznie, natychmiast. Kształtuje postawę wytrwałości, skupienia nad tym, co się wykonuje. Tekst książki często staje się pretekstem do rozmowy z rodzicielami, lub równolatkami na ważne dla dziecka zagadnienia.

Czytanie dobranych książek bywa zalecane jako rodzaj leczenia psychoterapeutycznego dzieci nieśmiałych, względnie nazbyt wojowniczych. Czytanie naucza empatii i wrażliwości.
Nie ma wątpliwości, że czytanie jest konieczne dla rozwoju pociech. Na szczęście stanowi jedną z niewielu konieczności życiowych, która jest naraz miła. Sprzyja harmonijnemu rozwojowi intelektualnemu i uczuciowemu, oraz co najistotniejsze dla samego czytelnika, daje niemało zabawy.