Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często też w kobietach – tak dużych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny

Piłka nożna to sport narodowy w wielu krajach. Nic nie wywołuje w mężczyznach – a bardzo często także w kobietach – tak silnych emocji, jak mecz ich ulubionej drużyny. Od momentu powstania, piłka rozwinęła się błyskawicznie, powstała ogromna liczba klubów, które ze sobą rywalizują. Jednym z tych krajów, w jakich piłka nożna gra pierwsze skrzypce są oczywiście Włochy, słynące z utalentowanych piłkarzy. Włoskie kluby odnoszą sukcesy w rywalizacji z innymi krajami. Nie należy się dlatego dziwić, że to właśnie we Włoszech powstała firma Panini. Założyli ją bracia Panini, z tego względu firmie nadano właśnie taką nazwę. Ich początki były jednakże bardzo skromne, ponieważ prowadzili po prostu sklep z gazetami, jaki błyskawicznie zaczął się rozwijać. Ostatecznie, firma ma formę międzynarodowego imperium o szerokim zakresie działania.

piłka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Firma zajmuje się dystrybuowaniem ciekawych komiksów, które cały czas są lubiane przez osoby na całym świecie. W propozycji można jednakże znaleźć także naklejki oraz karty karty do tarota z piłkarzami, z których przedsiębiorstwo jest najbardziej znane. Przykładem może być między innymi album Panini 2014 prezentujący kolekcję elementów nawiązujących do odbywających się w Brazylii Mistrzostw Świata, jakie dla całego świata były nadzwyczaj znaczącym wydarzeniem. Unikatowy album Panini (sprawdź) zawiera karty z piłkarzami drużyn, jakie brały udział w mistrzostwach. Znaleźć w nim można również dopracowane w najmniejszych szczegółach naklejki, prezentujące na przykład godła konkretnych drużyn piłkarskich. Jest to więc oferta przede wszystkim dla fanów tego sportu, którzy interesują się także jego historią.

piłka

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Firma ciągle szybko się rozwija, a jej działania skupione są przede wszystkim na rynku piłki nożnej – album Panini. Przekształciła się w Panini Group, przedsiębiorstwo w skład, którego wchodzi kilka działów. Dodatkowo, trudni się sprzedażą tych wyrobów, które tematycznie związane są z tą dyscypliną sportową. Strefa wpływów grupy istnieje nie tylko we Włoszech, ale także na terenie pozostałych państw, gdzie piłka nożna jest popularna, a kolejne rozgrywki gromadzą tysiące miłośników przed telewizorami i na stadionach. W Polsce także można zakupić oferowane przez firmę albumy. Są one łatwo dostępne, oczywiście również w internecie.