Książki bywają drzwiami do krainy wyobraźni, trzeba czytać, by ulepszać swoją kreatywność i poszerzać wiedzę

Na temat czytelniczych zwyczajów w Polsce wciąż prowadzone są różne badania, które przynoszą zróżnicowane wyniki. Niektóre statystyki przerażają tym, że w części polskich domów nie można znaleźć nawet jednej książki, inne cieszą wysokim zainteresowaniem młodzieży słowem drukowanym. Bez względu na otrzymane wyniki, wniosek klaruje się jeden. Trzeba czytać, bo lektura doskonale wpływa na rozwój oraz nastrój czytelnika.

Książki zachęcają do wejścia do do nowego świata

Książka

Autor: ideowl
Źródło: http://www.flickr.com

Książka jest doskonałym sposobem, żeby przeżyć niezwykłą podróż. Każda opowieść zapewnia odwiedzenie kolejnego świata, pomaga poznać dalekie kraje i obyczaje nieznanych ludzi.

Nawet kiedy sięgnie się po książkę typowo relaksacyjną, wpłynie ona pozytywnie na rozwój kreatywności oraz fantazji czytelnika. Miłość do książek dobrze jest zaszczepiać już w dzieciach, gdyż lektura przynosi sporo korzyści: pomaga świetnie przyswoić ortografię oraz poprawić własny styl wypowiadania się i pisania. Wartościowe książki podarują również spore pokłady wiedzy o otaczającym nas świecie i relacjach pomiędzy ludźmi.

Metoda lektury nie bywa taka istotna W ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem cieszą się powieści wydawane w formie e-booków, jakie można czytać za pomocą specjalnie do tego przygotowanych czytników elektronicznych. Co prawda zwolennicy papierowych książek zapewniają, że nie są to prawdziwe książki i nic nie zastąpi pachnącego papieru w rękach, jednak postać czytania nie jest ważna, ważne, żeby pamiętać ogólnie o książkach oraz nie zrezygnować z lektury. Walorem papierowej książki okazuje się jej postać, możliwość ustawienia egzemplarza na półce i aromat papieru. Z kolei książka elektroniczna bywa naprawdę komfortowa w podróży bądź na urlopie, nie zniszczy się, a przy tym w licznych przypadkach okazuje się dużo tańsza od klasycznej wersji.

Poszukaj promocji na książki
Wiele osób narzeka, że książki (purana) okazują się kosztowne i nie może pozwolić sobie na ich sprawunek. Rzeczywiście książki nie są tanim towarem, mimo wszystko nie można zapominać, że istnieje możliwość, aby wypożyczyć je w bibliotece i nie musi się nic płacić. Poza tym czytelnicy mają szansę poszukiwać ciekawych wyprzedaży w księgarniach stacjonarnych i internetowych albo kupować używane powieści w antykwariatach albo na aukcjach sprzedażowych.