Z jakich powodów pokoje zwane też escape room są tak popularne, jak wygląda w nich zabawa.

Goniąc za emocjami i rozrywką ludzie zaczynają wymyślać coraz to dziwniejsze rzeczy, czasami naprawdę niezwykłe i wyjątkowe. Do nowości tego typu, od całkiem niedawna obecnych na naszym rynku, są pokoje ucieczki, znane także jako escape room, z których poprzez rozwiązywanie różnych zagadek i łamigłówek po prostu trzeba wyjść.

Pokoje ucieczek swój początek wzięły pod koniec minionego wieku z komputerowych gier, to tak naprawdę one były podstawową inspiracją. Kolejne lata to ciągły rozwój tej formy rozrywki, łamigłówki stawały się coraz bardziej wymagające i skomplikowane, zaczęły się także pojawiać pokoje o tematycznym charakterze. Od paru lat escape room Gdańsk są obecne również w Polsce. W zasadzie we wszystkich większych miastach bez żadnego problemu można znaleźć ten rodzaj rozrywki, w niektórych miejscach tego typu pokoi jest nawet kilkanaście, a cały czas otwierane są kolejne. Rozrywka ta cieszy się całkiem sporą popularnością, bo w pierwszej kolejności daje świetną możliwość zabawy w gronie znajomych czy rodziny, lecz również zmusza do kombinowania myślenia.
drzwi od escape rommu w Trójmieście

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym założeniem pokojów o charakterze escape room Trójmiasto jest opuszczenie pomieszczenia w określonym czasie. Lecz aby wyjście stało się wykonalne, to konieczne będzie rozwiązanie łamigłówek i zagadek, znajdujących się wewnątrz. Jednocześnie w takim pokoju przebywać może nawet kilka osób, tak naprawdę niektóre z zagadek wymagają wręcz współpracy całej grupy, bo samodzielnie nie uda się z nimi poradzić. Łamigłówki mają różnorodny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne wymagać będą logicznego myślenia czy sprytu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niesamowicie fascynujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas, a na pewno znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Bardzo ważną rolę w tej rozrywce odrywa sceneria, a tu projektanci wspinają się na wyżyny swoich możliwości. Każdy pokój jest tematyczny, wyposażony jest w świetną scenerię, więc wchodząc do niego można całkowicie zapomnieć o codziennym dniu i wczuć się w atmosferę i klimat.

Nie ma też dużych ograniczeń co do uczestników, w zabawie bez problemów mogą też brać małe dzieci. Wszystko jest bezpieczne, wnętrze jest bez przerwy czas monitorowane i w razie jakiejś potrzeby w każdym momencie taki pokój można opuścić.