Co to jest pronacja i jak wybrać właściwe obuwie do joggingu?

Jednym z najważniejszych pytań, które zadaje sobie początkujący biegacz jest takie pytanie: w jakich butach biegać. Niezwykle dużo jest zależne od gruntu po którym zamierzamy biegać oraz od tego, jaki sposób życia prowadziliśmy do czasu, kiedy zdecydowaliśmy się podjąć ten odważny krok, którym jest jogging.

buty

Autor: TEATR DRUGA STREFA
Źródło: TEATR DRUGA STREFA
To jakiego rodzaju buty kupimy na samym początku historii z bieganiem, będzie niezwykle wpływało na nasze samopoczucie w czasie każdego treningu. W odpowiedni sposób dobrane buty muszą nam zapewnić luksus treningu oraz zmniejszone ryzyko kontuzji, które bardzo wielokrotnie pojawiają się u amatorów.

Jeżeli nadal fascynuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę (https://virtuvia.pl/) a tu z pewnością zdobędziesz mnóstwo informacji na omawiany temat.

Dobrze dobrane buty także zagwarantują nam zmniejszenie bólu, który będzie wynikał z naszych niedoskonałości oraz zaniedbań sprawności całego ciała. W czasie wybierania obuwia do biegania możemy spotkać się z takimi określeniami jak pronacja oraz supinacja. Pronacja jest to sposób, w który nasza stopa wykonuje obrót do zewnątrz w czasie chodzenia albo biegania. Każdy człowiek ma mniejszą albo bardziej znaczącą pronację, a wszystko to dyktowane jest przez naturę.

Buty, które są przeznaczone do biegania po ulicy, są to buty, które przeznaczone są właśnie do biegania po jezdni, chodniku i innych twardych nawierzchniach. Nie musi to być jedynie asfalt, ponieważ takie buty będą się świetnie sprawdzać również przy bieganiu po ubitych leśnych duktach. Tego typu buty charakteryzują się dużą elastycznością i niewielką wagą. Buty trailowe, są to buty przeznaczone do joggingu po terenie naturalnym z dużą ilością kamieni, piachu oraz często błota. Charakteryzują się one twardą powierzchnią z dość agresywnym bieżnikiem. Ich kluczowe zadanie, to zapewnienie biegaczowi stabilizacji oraz zabezpieczenia podbicia.

Dzisiaj niezwykle dużo możemy wywnioskować na podstawie własnych obserwacji, lecz nie ma niczego lepszego niż doświadczony sprzedawca, który ma niezwykle dużą wiedzę na tematy obuwia do biegania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*