Jak prawidłowo wybrać broń myśliwską na grube zwierzę?

Jeśli lubisz polowania oraz szukasz broni myśliwskiej, to musisz mieć świadomość tego, że musi być ona celna oraz ergonomiczna, ale także estetyczna. Nim zakupisz właściwy towar, powinieneś mieć świadomość tego, w jaki sposób chcesz ją wykorzystywać.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com

Chodzi o to, że odmienne są wymagania pod względem broni na polowania, zaś odmienne pod względem broni do strzelania myśliwskiego. Inne będą również ich role i zalety. Broń kombinowana zdaje się być doskonałym rozwiązaniem dla takich osób, które jeszcze nie do końca są pewne, którą gałąź myślistwa będą chcieli wybrać. Z broni kombinowanej można strzelać tak przy pomocy śrutu, jak i kulami.

Jeśli dowiadujesz się o zawierającej intrygującą Ciebie treść nowej witrynie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-korfu) odnośnie źródeł, z których czerpie ona wiadomości.

Znakomicie będzie się sprawdzać również przy drobnej oraz grubej zwierzynie zarówno z dużej odległości, jak i z krótkiego dystansu. Lufa śrutowa będzie dobra przy niewielkiej odległości, lufa kulowa z kolei lepiej będzie sprawdzać się z oddali. Wszechstronność ma swe duże zalety, jednak zawsze jest jakimś kompromisem.

Pewnym ludziom może nie odpowiadać określona ilość strzałów bez konieczności przeładowywania. Jest to także czynnik, dla którego myśliwi zazwyczaj decydują się na dwa rodzaje broni wyspecjalizowane w kierunku zwierzyny o różnorodnych rozmiarach. W przypadku grubszej zwierzyny, niezwykle typowe na tego zwierza okażą się kalibry od 7,62 do 9,3 milimetrów. Te większe rozmiary będą sprawdzać się zwłaszcza w czasie łowów pędzonych oraz polowań nocnych, ponieważ nawet przy mniej celnym strzale mogą poważnie powalić zdobycz.

Jeżeli myślistwo jest organizowane w lokacjach obfitujących w sarnę czy też jelenia lub dzika, to można by pokusić się o broń o kalibrze dla przykładu 65×55, 7×64(65R) albo 7×57(R) z trochę wolniejszą kulą o większym ciężarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*