Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo modeli zegarków. Do najpopularniejszych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne.

Decydując się na kupno, należy zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są w znaczącej liczbie przypadków dość masywne, ze sporymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a oprócz tego obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego rodzaju materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. W większości przypadków występującą w tego typu zegarkach funkcją jest stoper a ponadto timer, ale w specjalistycznych modelach spotkać można również: pomiar pulsu, wysokościomierz czy również głębokościomierz. Bardzo ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze serwisy, które omawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zaciekawią.

Zwróćmy też uwagę, żeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjneZrealizowane w wielu przypadkach z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach należy dużo zapłacić i wielokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo dużo zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na bazie mosiądzu albo stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem albo złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i kolorach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem powinno się dopytać czym pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego trwałości i estetyce. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek najczęściej nosi się okazjonalnie. Nie musi być idealnie czytelny, nie musi też być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.

Źródło: Trend shop