Co naprawdę warto obejrzeć będąc w tego typu mieście jak Gdynia?

To miejsce nazywane jest miastem, które powstało z morza i marzeń. Jeszcze 100 lat temu była tu zlokalizowana nieduża wieś rybacka, natomiast dziś to niezwykle popularny kurort oraz największe miasto, które nie jest miastem wojewódzkim.

rzeczy
motywacja

Źródło: flickr.com
Ten nowoczesny ośrodek walczy o względy odwiedzających z Gdańskiem i z Sopotem, z którymi tworzy tzw. Trójmiasto.
Przyjeżdżając na weekend lub na wakacje, można zauważyć przemiany, jakie są dokonywane w Gdyni. Corocznie pojawiają się w tamtym miejscu nowe atrakcje dla najmłodszych i dla osób dorosłych, a modernistyczne zabytki odzyskują miniony blask. Gdynia to również różne wydarzenia kulturalne, które są znane tak w naszym kraju, jak i na świecie. Podczas Open’er Festival można by posłuchać najsłynniejszych artystów, natomiast w podczas festiwalu polskich filmów fabularnych mamy okazję obejrzeć gwiazdy polskiego kina. Różnych wydarzeń w dziedzinie kultury oraz atrakcji jest oczywiście znacznie więcej. W najwyższym stopniu popularnym miejscem w Gdyni jest Skwer Kościuszki. Zdecydowana część odwiedzających nie może wyobrazić sobie pobytu w tym mieście bez spaceru nadmorskim deptakiem pełnym różnorodnych kafejek, kawiarni czy też straganów.

Gdynia

Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Na Skwerze i jego południowym przedłużeniu – można by niezwykle miło spędzić czas, po prostu chodząc albo też siedząc, gdyż znajduje się tutaj dużo ciekawych miejsc, które mogłyby dodatkowo uatrakcyjni Ci pobyt. Odwiedziny na okrętach, w muzeach albo w akwarium morskim to te w najwyższym stopniu znane. Dobrze byłoby też się udać w godzinny rejs po porcie wewnętrznym. Podczas takiego rejsu (rejs statkiem elbląg) posiadamy okazję zobaczenia stoczni remontowej czy Marynarki Wojennej i różnych typów okrętów.

O tym, co akurat mijamy, niezwykle interesująco opowiada doświadczony przewodnik, który dodaje dużą ilość informacji w odniesieniu do portu, jego przeszłości oraz tego, co aktualnie się tam dzieje.