Nowy Sapkowski oraz Nowy wiedźmin czekają na czytelników fantastyki. Ta wartościowa książka jest już w księgarniach

Dla wielu pasjonatów fantastyki, ta książka była rozkosznym zdumieniem po Wiedźminie. Na przekór oczekiwaniom niektórych, nie jest to kontynuacja kultowej 5 tomowej Wiedźmińskiej Sagi.

Wiedźmin

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Sezon burz to odrębna, niepowiązana z zeszłymi tomami książek Andrzeja Sapkowskiego, jaka obejmuje cykl opowieści, której przebieg zdarzeń dzieje się przed zdarzeniami popularnymi z Wiedźmińskiej Sagi. Aczkolwiek fabuła dzieje się w świecie wiedźmińskim, w którym grana jest również fabuła Sagi o wiedźminie. Położeniem, w jakim rozgrywa się fabuła jest królestwo Kerack bądź pobliskie ziemie. W powieści pojawiają się ludzie wyśmienicie znane, jak oddany druh Geralta Jaskier oraz jego dziewczyna, przewrotna czarodziejka Yennefer, niemniej również na scenę wchodzą osoby całkiem nowe. Osoby, nieludzie i potwory kreują rosnące napięcie. Spodobał się wstęp? Mogę zaprosić tu – odnośnik do sezonu burz – a następnie do dokończenia dalszej części naszego artykułu.

Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt z Rivii, zimny, lecz o miękkim sercu najemny łowca poczwar, za młodu poddany zabójczemu treningowi i mutacjom w wiedźmińskiej warowni Kaer Morhen, który ze względu na zmiany wyglądu doprowadzonej mutacjami, jest traktowany przez społeczność w najlepszym wypadku jako zło konieczne. Publikacja nie stanowi kontynuacji Pani Jeziora – zeszłej książki Sapkowskiego o Geralcie. Jej akcja jest na krótko przed wypadkami z opowieści Wiedźmińskiej Sagi. Geralt stacza walkę z złym stworem, którego jedynym intencją w życiu jest mordowanie ludzkości.

Ten szalenie intrygujący tekst ma swe kontynuacje na kolejnych odsłonach. Kliknij zatem na łącze do strony (http://www.akademiasklep.pl/pl/blog/Jak-rysowac-weglem-%E2%80%94-pomysly-i-inspiracje-do-szkicow-weglem/7) i przeglądnij je.

Po tym wydarzeniu zostaje aresztowany i traci dwa bezcenne, wytwarzane na miarę miecze wiedźmińskie. Z poparciem swojego druha, Jaskra i jego koneksji, robi wszystko, aby odebrać swoje miecze. W międzyczasie rozpoczyna romansować z czarodziejką Lyttą Neyd, nazywana Koral, poznaje tradycje społeczne oraz przybiera pozę w Kerack, gdzie stracił własne szable. Te wydarzenia i otwarta oraz odwzajemniona uprzedzenia magów do Geralta, powodują, że wszystko układa się w pasmo porażek, w czasie których kluczowy bohater zobowiązany jest do podejmowania ciężkich decyzji i zginania jedynego zestawu kanonów Kodeksu, którymi powinien kierować się przykładny wiedźmin (odwiedź ten portal fonopolis.pl zapraszamy).